jok.lt

Pradžia Veterinarija
Veterinarija
Kaulų tankio didinimas – kelias link kaulų tvirtumo Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 07 Gruodis 2009 12:32

Kaulinis audinys yra dinamiškas ir po patirto krūvio bei fizinio poveikio nuolat atsinaujina. Kaulus sudaro dviejų tipų kauliniai audiniai. Kortikalinis audinys yra tankus audinys, suteikiantis kaulams formą ir tvirtumą. Šis audinys sudaro 80% suaugusio gyvūno griaučių. Trabekuliarinis kaulas yra į tinklą panašus audinys, esantis ilgųjų kaulų galuose ir gaubiantis kaulų čiulpus. Abiejų tipų kaulinį audinį sudaro kolagenų matrica su osteoblastais (ląstelėmis, gaminančiomis kaulinį audinį) ir osteoklastais (ląstelėmis, šalinančiomis kaulinį audinį).


( 39 bals. )
Skaityti daugiau... [Kaulų tankio didinimas – kelias link kaulų tvirtumo]
 
"GELAPONY BIOTIN H" – sveikoms kanopoms Spausdinti El. paštas
Parašė Lenka Kerhartová   
Antradienis, 27 Spalis 2009 20:40

Kanopų svarbą žirgui atspindi angliškas priežodis „Nėra kojų, nėra žirgo“. Kanopos yra labai svarbios saugant jautrias žirgo pirštų struktūras. Šis kiekvienos galūnės paskutinis pirštikaulis atlaiko viso žirgo kartu su raiteliu svorį. Greitos risčios metu kanopas veikia 4,5 tonos jėga. Jojant didžiausiu greičiu, krūvis padidėja iki 8,2 tonų, o prastai pastačius kanopą ant žemės paviršiaus arba netinkama seka susitraukus raumenims, apkrova gali viršyti 10 tonų. Kad kanopa galėtų tinkamai funkcionuoti, ji turi būti taisyklingos formos, jos ragas turi būti tvirtas, lankstus ir netrapus.


( 33 bals. )
Skaityti daugiau... [GELAPONY BIOTIN H" – sveikoms kanopoms]
 
Sportinių žirgų judėjimo aparato prevencinei apsaugai skirtas šėrimas Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 24 Rugsėjis 2009 19:50

begantis zirgasSportui naudojamų žirgų sąnarių sistema patiria itin didelį krūvį. Fizinės apkrovos lemia sąnarių kremzlių susidėvėjimą, pagrindinės kolageno masės pažeidimus ir spartų glikozaminglikanų (medžiagų, surišančių vandenį kremzlėje ir užtikrinančių jos mechanines bei elastines savybes) lygio mažėjimą. Panašiai nutinka ir žirgui senstant, kai kolageno sintezė kremzlėje natūraliai pradeda mažėti kartu su mažėjančia nuosavų glikozaminglikanų gamyba. Tokie pokyčiai paprastai sukelia degeneratyvines sąnarių ligas, dažniausiai – osteoartrozę.

Osteoartrozės poveikis pasireiškia kaip sąnario deformacija bei dalinis ar visiškas jo funkcijos nevykdymas. Dėl žalos, padaromos jungiamojo audinio kolagenui ir kremzlės ląstelėms, bei proteoglikanų ir vandens netekimo, kremzlė netenka elastingumo ir sutepimo. Tokie pokyčiai pirmiausia pasireiškia vietiniais sąnarių skausmais, o vėliau – pažeisto sąnario sustingimu, ribotu judrumu ir deformacijų susidarymu.


( 48 bals. )
Skaityti daugiau... [Sportinių žirgų judėjimo aparato prevencinei apsaugai skirtas šėrimas]
 
Klinikos, veterinarai, kalviai

Kviečiame visus pasidalinti veterinarijos klinikų nuorodomis ir kalvų kontaktais. Nuorodas ir kontaktus rašykite komentaruose (būtų gerai su aprašymu), o mes laikas nuo laiko perkelsime juos į straipsnį.

argaiv1247


Skaityti daugiau... [Klinikos, veterinarai, kalviai]
 


Reklaminis skydelis

Šiuo metu naršo

73 svečiai (-ias, -ių)
KontaktaiJūsų pasiūlymai / BendradarbiavimasAutorinės teisės ir atsakomybėPagalba